Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv

Kapitány István eltörölné a védett benzinárat, Panyi Szabolcs bebukott, az ukránok belátnak a Tiszába. Itt a Mesterterv legújabb adása.

Az egykori futballista legendája, élettörténete és pályafutása hazánk egyik legfontosabb értéke, s örökségének ápolása az egyik legfontosabb feladat ma is – közölte a külügyminiszter.

Puskás Ferenc unokája, Isabel Damborena Puskas magyar állampolgárságot kapott; az egykori futballista legendája, élettörténete és pályafutása hazánk egyik legfontosabb értéke, s örökségének ápolása az egyik legfontosabb feladat ma is – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten.
A minisztérium közlése szerint a tárcavezető a Bozsik Arénában mondott beszédet Isabel Damborena Puskas, valamint az ő gyermeke és unokája állampolgársági ünnepségén, ahol azt kívánta nekik, hogy ugyanolyan emelt fővel használják magyar útlevelüket, mint ahogy Puskás Ferenc viselte a nemzeti válogatott címeres mezét.

Beszédében kiemelte, hogy munkája során bármerre járt a világban, a legtöbben „a Hungary szó mellett a legtöbben a Puskást említették képzettársításként”. „Azt hiszem, ennél a szóösszetételnél gyakrabban semmit nem hallottam akkor, amikor külföldön kiderült, hogy honnan jövök, vagy valahonnan be kéne azonosítani a hazámat” – mondta.
„Ez azt mutatja, hogy Puskás Ferenc legendája, élettörténete és pályafutása hazánk egyik legfontosabb értéke, a magyar kincsestár egyik legnemesebb darabja” – vélekedett.
„Ma minden rendkívül bonyolult, minden össze-vissza változik, csapkodnak a villámok és a hullámok, s ilyen korszakokban mindenki a biztos pontokat, a fogódzókat keresi, így nekünk a magyar külpolitikában Puskás Ferenc öröksége egy ilyen fogódzó és Puskás Ferenc örökségének ápolása az egyik legfontosabb feladatunk, hiszen a világ távoli pontjain nagyon-nagyon sok helyen Magyarország és a magyarok iránti szimpátia Puskás Ferenctől és Puskás Ferencből származik” – fogalmazott.
Szijjártó Péter amiatt is méltatta az Aranycsapat egykori kapitányát, hogy hiába hagyta el a szülőföldjét, soha nem felejtette el sem a gyökereit, sem a hazája, sem a honfitársai iránt érzett szeretetét.
„Puskás Ferenc az emigrációban is meghódította a világot, és örökre beírta nevét a világ legnagyszerűbb sportolói közé. És a családja is ebben a szellemben élt. Hallhattuk, hogy Erzsébet asszony a menekülést, a megmenekülést követően már csak a magyar irataival utazott, Öcsi bácsi pedig bár hat nyelven is beszélt, az elmondások szerint imádkozni mindig magyarul imádkozott. És ezt a hitet és ezeket az értékeket adta át az unokáknak is” – húzta alá.
„És a mai alkalom is azt bizonyítja, hogy bárhová is sodorta az unokákat az élet, a kapott értékeket a szívükben őrizték” – folytatta.
A miniszter végül arra is kitért, hogy a Budapest Honvéd akadémiájánál is büszkén vallják Puskás Ferenc örökségét, és a fiatalokat is ennek szellemében nevelik.
„A Honvéd akadémiáján nem kizárólagosan az a cél, hogy jó játékosokat képezzünk, hanem az is, hogy jó embereket neveljünk, olyan embereket, akik hűek a hazájukhoz. És azt szeretnénk, hogyha a nálunk nevelkedő fiatalok minden szempontból Puskások szeretnének lenni. Játékosként, emberileg és magyarként is” – jelentette ki.
„És azt is el kell mondjam önöknek, hogy mi Puskás Ferenc és Bozsik József örökségének is tartozunk annyival, hogy néhány hét múlva már matematikailag is biztossá tegyük, hogy a Honvéd visszakerül oda, ahol a helye van: a magyar futball élvonalába” – hangsúlyozta.
(MTI)
Nyitókép: Facebook
