A válaszadók több mint kilenctizede hallott arról, hogy a kormány januárban rezsistopot vezetett be a családok védelme érdekében, és a megkérdezettek csaknem 70 százaléka egyet is ért vele – derül ki a Századvég és az MTVA együttműködésében készült felmérésből, melyet az M1 aktuális csatorna péntek esti adásában ismertettek.
Felidézték, az idei napi hidegrekordok után a kormány úgy döntött, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztás költségeit átvállalja a családoktól. Az energiahivatal jelentéséből közben megállapítható, hogy