Kiemelte: ilyen ajándékozó szeretet kell ahhoz is, hogy „jövőnk legyen”, hiszen amit a gyermekekért, az utánunk jövő nemzedékért teszünk, azt nem a remélt hála, a későbbi viszontszeretet érdekében tesszük, hanem azt az ajándékot adjuk tovább, amit mi is másoktól, végső soron magától Istentől kaptunk.
Erdő Péter szavai szerint az irgalmasság az is jelenti, hogy megbocsátunk akkor is, amikor nem kérnek tőlünk bocsánatot.
A szentmise után Erdő Péter az egyházmegye közösségi napján tartott beszélgetésen azt mondta: