A Magyar Nemzet cikke szerint ugyanez a szolgáltató már ismerős lehet a kormányhivatalnak, mert a szomszéd városban, Cegléden egyszer már megbukott, több mázsa büdös, romlott húst találtak a főzőkonyhájában. Akkor a cég neve még TS Gasztro volt, feltehetően az akkori botrány is közrejátszott abban, hogy átfestették a cégtáblát.
A tömeges ételmérgezésben egyébként nem az eddig ismert hatszáz, hanem sokkal több, pontosan 867 ember szenvedte el, többségükben gyerekek, akik közül ötöt sürgősen kórházba kellett szállítani kiszáradás veszélye miatt. A március elején történt eset hatalmas felháborodást okozott a nagykőrösi szülők körében.
Fotó: Lakatos Péter MTI/MTVA