A kormánypárti politikus arra is kitért, hogy „megdöbbentőnek és felháborítónak” tartja, hogy ilyen megtörténhetett a kerületben. „Kovács Gergely és csapata nem játékszernek kapta a Hegyvidéket, a kerület vezetése felelősséggel és kötelességekkel jár. Például azzal, hogy egy önkormányzati rendezvényt nem a saját szórakoztatásukra szerveznek,
nem tesznek ki gyerekeket annak, hogy drogokkal kapcsolatos, alpári, istenkáromló szövegekkel szembesüljenek”
„Az az önkormányzati vezetés, amelyik ezt következmények nélkül hagyja, nem tiszteli a nemzet legnagyobb ünnepét, nem tiszteli a Hegyvidéken élőket, de ami még rosszabb: semmibe veszi a gyerekeket, akiknek pedig példát kellene mutatniuk” – húzta alá Fonti Krisztina.