A Miniszterelnökség 29 éves titkárnője volt a kézigránát-baleset áldozata

2025. március 26. 06:36

A tragikus baleset következtében a fiatal nő mindkét karját elvesztette.

2025. március 26. 06:36
null

Ahogy lapunk korábban megírta, március 21-én a Magyar Honvédség újdörögdi gyakorlóterén egy éles kézigránát dobógyakorlat során egy fiatal kormánytisztviselő nő kezében felrobbant a gránát, aminek következtében mindkét kezét elvesztette. Az Index arról ír, a súlyos balesetet szenvedett nő egy 29 éves titkárnő, aki a Miniszterelnökségen dolgozik.

Az RTL Híradó értesülései szerint a nő a titkársági munkája mellett zongorázott, felsőfokú tanulmányokat folytatott, és egy fitnesziskolában is képezte magát. A robbanás során a kiképzést irányító katona is megsérült, lágyrészsérüléseket és csonttöréseket szenvedett.

A kormány álláspontja szerint a kiképzésen való részvétel önkéntes volt, és a tragikus balesetet néhány ellenzéki politikus „politikai haszonszerzésre” próbálja felhasználni. A miniszterelnök ezeket a vádakat határozottan visszautasította. A parlamenti vita során Orbán Viktor így reagált Gurmai Zita, az MSZP országgyűlési képviselőjének felszólalására:

Ön azt állítja, hogy bárkit bármire kényszerítettek volna ennek a balesetnek a kapcsán, az nem más, mint a legsúlyosabb sunyi alattomos visszaélés egy emberi tragédiával politikai cél érdekében. Engedje meg, hogy a legmélyebb megvetésemet fejezzem ki ezért.

Nyitókép forrása: A Telex Facebook-oldala

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 218 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jean_Lannes
2025. március 26. 18:27
Civilnek mi a fasznak adnak a kezébe ilyet? Hm?
galancza-2
2025. március 26. 15:19
Politikától függetlenül írom: Ha valóban önkéntes volt,és valóban megkapta a megfelelő elméleti, gyakorlati kiképzést, akkor véletlen, tragikus baleset volt. Sajnos ilyenek mindig voltak, vannak és lesznek. Ha nem volt valóban önkéntes ,és nem volt megfelelő elméleti,gyakorlati kiképzés,akkor néhány embernek börtönben a helye. Én nem tudom, hogy volt, nem vádolok senkit, csak remélem hogy ki lesz derítve és nyilvánosságra lesz hozva az igazság. És ha valóban vannak felelősök, akkor azok brutálisan meg lesznek büntetve.
ersa57
2025. március 26. 12:49
A titkárnő balesetének közvetlen felelőse a kiképző tiszt, de közvetett felelősség terhel minden felettes vezetőt, így a hadügyminisztert is. A felelősség akkor is megállapítható, ha "önként vállalt" kiképzésről van szó, mert ilyen esetben is biztosítani kell a biztonságos feltételeket! DE A KIKÉPZŐTISZTNEK ITT NEM VOLT VÁLASZTÁSA, A ZÖLDFÜLŰ CIVIL KEZÉBE KELLETT ADNIA AZ ÉLES KÉZIGRÁNÁTOT, AMI ELTOLJA A FELELŐSSÉGET A FELETTESEK IRÁNYÁBA!!
5m007h 0p3ra70r
2025. március 26. 12:02 Szerkesztve
»manitowoc 2025. március 26. 11:43 counter-revolution 2025. március 26. 10:36 "Vidoven Árpád, a Fidesz volt parlamenti képviselője, a honvédelmi tárca közigazgatási államtitkára szervezi és felügyeli ezt az agyrémet." « Az esetleg megvan, hogy a baleset a Honvédség egyik gyakorlóterén történt és nem az államtitkárság épületében? Ebből következik, hogy a gránat eldobására a parancsot az államtitkár nem adhatta ki. Vagyis a balesetért közvetlenül nem tehető felelőssé, de még közvetve sem biztos. A belesetet a gránát felrobbanása okozta és nem az, hogy valaki titkárnő-e, vagy hogy 29 éves csak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!