Ukrajna begorombult: Nem kell a NATO-tagság semmilyen „alternatív formája”!
Az ukrán külügyi tárca jelezte, hogy a teljes tagság az ország biztonságának igazi garanciája
A tárcavezető szerint most vagyunk legközelebb a békéhez, egyúttal a háború legveszélyesebb szakaszában is.
Másfél órán keresztül tárgyalt Szijjártó Péter hétfőn Szergej Lavrovval, ebből egy 15 perces részlet került fel a külügyminiszter közösségi oldalára. Bár Lavrov a felvételen (amely a tárgyalásnak csupán egy viszonylag rövid részlete tehát) arról beszélt, hogy nem tartja jó ötletnek a tűzszünetet, mert akkor az ukránok erőt tudnak gyűjteni, Szijjártó a teljes tárgyalást összefoglalva azt mondta,
amikor a béke mellett érvelt, akkor Lavrov nem volt elutasító.
A NATO-tagállamok külügyminiszterei Brüsszelben találkoznak kedden és szerdán, ahol a közel-keleti és az ukrajnai háborús helyzetről tárgyalnak. Szijjártó Péter előrebocsátotta, hogy „most vagyunk a legközelebb a háború végéhez, egyúttal ez a legveszélyesebb időszak is.”
Ezt is ajánljuk a témában
Az ukrán külügyi tárca jelezte, hogy a teljes tagság az ország biztonságának igazi garanciája
„A háborúpárti erők egy utolsó elkeseredett rohamot indítottak, hogy január 20-áig el tudják lehetetleníteni a béketeremtést” – ezzel utalt arra, hogy január 20-án hivatalba lép Donald Trump, akitől a béketeremtést várja a magyar kormány. Szijjártó azt mondta, Moszkvában és Brüsszelben is ugyanazt mondja: a béke mellett érvel.
Ezt is ajánljuk a témában
Az amerikai elnök elismerését fejezte ki Emmanuel Macron francia elnöknek a történelmi műemlék teljes és sikeres felújítása miatt.
Hangsúlyozta, hogy a kommunikációs csatornák nyitva tartásának szükségessége a NATO közös álláspontja, és ő éppen ennek tesz eleget.
Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad átlépni bizonyos határokat, először is a NATO nem válhat a konfliktus részévé.
Nyitókép:Facebook