A miniszterelnök politikai igazgatója elárulta, újjászületik és új funkciót kap a Korona Szálló.
2024. december 12. 14:08
2 p
8
2
13
Mentés
Fontos bejelentést tett Orbán Balázs Miskolcon: a miniszterelnök politikai igazgatója elárulta, a megújuló Korona Szálló hamarosan a Mathias Corvinus Collegium oktatási épületévé alakul. A látványtervek már készen vannak, impozáns oktatási és kulturális létesítmény lesz az MCC felújított épülete – írja a Magyar Nemzet.
Az MCC kuratóriumi elnöke, Orbán Balázs szerint a Korona Szálló felújítása szerves része annak az elképzelésnek, hogy több, jobb sorsra érdemes legendás épület újjászülessen.
„A Korona megújuló épülete kifejezi, mit gondol a miskolci közösség a múltjáról, a jelenéről és a jövőjéről.
A Korona Szálló revitalizációja egy olyan folyamat, amely lehetőséget teremt arra, hogy az MCC-s fiatalok is a lehető legtöbbet hozzák ki magukból, a Korona pedig ismét a város ikonikus épületévé váljon”
– mondta Orbán Balázs.
A Korona Szálló újjáépítése egyébként eleget tesz annak az elképzelésnek, hogy az MCC ne csak a fővárosban, hanem az egész Kárpát-medencében teret adjon a tehetséges fiatalok fejlődésének, és kivegye a részét a tehetséggondozásban és a régi, ikonikus épületek megőrzésében.
Mik a magyar soros elnökség tanulságai? Mi várható Donald Trump hivatalba lépése után? Hogyan alakulnak a hazai gazdasági folyamatok 2025-ben? A miniszterelnök politikai igazgatója válaszol a kérdéseinkre.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint jelenleg nagy bajban van a kontinens, három erősebb ellenféllel is tengelyt akasztana, ahelyett, hogy válaszolna a saját jövőjét érintő kihívásokra.
Óriási!
Az az épület több évtizede ott pusztul a város kellős közepén, egy rendes parasztköpésre a város önkormányzatától, nameg a vármegyei kormányhivataltól.
Látszik, hogy újra fideszes polgármester van Miskolcon.
Nem értem, hogy ez a bugris nulla miért nem az MCC.-éjén szerzett magának doctorit.
Látom a gyújtóst már megkapta, Papír is van, mert nagyon belobbant az észosztásba.
Bármit is képzeljen magáról nálam nem oszt nem szoroz mert nullával azt nem is érdemes vagy egyenesen értelmetlen dolog.