Orbán Balázs a Bloombergnek: Donald Trump komolyan gondolja, hogy lezárja az orosz-ukrán konfliktust (VIDEÓ)

2024. november 08. 20:23

Ez egy új világrend. Ez a szuverenitás kora, nem a neoliberalizmusé, mint az elmúlt 30 évben volt. Az első és a legfontosabb dolog, hogy ragaszkodj a saját nemzeti érdekeidhez – húzta alá a miniszterelnök politikai igazgatója.

2024. november 08. 20:23
Orbán Balázs interjút ad a Bloombergnek. Fotó: Képernyőkép

Interjút készített a Bloomberg Orbán Balázzsal, a miniszterelnök politikai igazgatójával a Budapesten megrendezésre került világcsúcson. A beszélgetés során a politikust az amerikai választások hatásáról, Trump Ukrajnával kapcsolatos politikájáról, valamint az amerikai-magyar kapcsolatok jövőjéről is kérdezték.

Természetesen. Ez egy fontos hét Magyarország és az egész világ számára”

–  válaszolta Orbán Balázs arra a kérdésre, hogy pezsgőt bontottak-e a kormányfővel Donald Trump győzelmének apropóján. Mint a miniszterelnök politikai igazgatója rámutatott: az elnökválasztás adta új politikai helyzet lehetőséget ad rá, hogy a NATO és az EU vezetői felülvizsgálják eddigi politikai stratégiájukat.

Lezárhatja-e Trump az orosz-ukrán háborút?

Kérdésre válaszolva Orbán Balázs aláhúzta:

Donald Trump és csapata komolyan gondolja, hogy lezárja a konfliktust, és ezért minden erőfeszítést megtesznek majd.”

Az Egyesült Államoknak meg van az anyagi, katonai és minden egyéb erőforrása ahhoz, hogy megpróbálja leültetni a feleket, és hogy véget vessen a konfliktusnak. Azonban ahhoz a jelenlegitől teljesen eltérő gondolkodásmód kell. A jelenlegi stratégia, a jelenlegi pénzátutalási rendszer, a jelenlegi katonai támogatási rendszer ugyanis a konfliktus folytatásán alapul – fejtette ki.

Mint kérdésre válaszolva hozzátette: a béke tárgyalás útján való visszaállításához nyitott kommunikációs csatornákra van szükség, és Magyarország aktív szerepet vállalhat ebben. 

Trump célja, hogy újra tárgyalóasztalhoz ültesse az ukrán és orosz vezetést, hogy ezzel is elősegítse a konfliktus mielőbbi befejezését. Magyarország kezdettől fogva a békés megoldás mellett áll, és támogatná a felek közötti tárgyalások helyreállítását – mutatott rá Orbán Balázs.

Mint fogalmazott: „minél előbb helyre kell állítani az összes kommunikációs csatornát” a háborús helyzet kezelése érdekében. A békefolyamat időigényes és bonyolult, de minél hamarabb elkezdődik, annál kedvezőbb minden érintett fél számára – tette hozzá.

Milyen jövő várhat a magyar-amerikai kapcsolatokra?

„A következő évek során reméljük, hogy kapcsolatainkat kevésbé befolyásolja majd a liberális ideológia” – értékelt kérdésre válaszolva a miniszterelnök politikai igazgatója. Mint kifejtette:

az elmúlt négy évben az európai elit „robotpilóta”-üzemmódban követte az amerikai liberális ideológiát, és ez Magyarország és az Európai Unió számára is kedvezőtlen helyzetet teremtett.

A politikus szerint itt az ideje, hogy Európa is elsajátítsa Donald Trump „Amerikai az első”-gondolkodásmódját, és az európai nemzetállamok érdekeit helyezze előtérbe. Szerinte ennek a „változásnak” Brüsszelben is meg kell jelennie.

Az újságíró azon kérdésére, hogy nem okoz majd-e konfliktust Trump és Magyarország között hazánk Kínához fűződő gazdasági kapcsolata, Orbán Balázs rámutatott: Magyarország együttműködésre törekszik mindenkivel, így a két nagyhatalommal is.

Magyarország célja, hogy a nemzeti érdekeit szem előtt tartva minden nagyhatalommal nyitott párbeszédet folytasson, és elkerülje a nagyhatalmi versengésből adódó közvetlen konfliktust.

Mint Orbán Balázs fogalmazott: „úgy gondolom, hogy ez korrekt üzlet minden minden nagy játékos számára, mert nekik is előnyös lehet a magyarokkal való együttműködés.

Ez egy új világrend. Ez az, aminek látszik: ez a szuverenitás kora, nem a neoliberalizmus kora, mint az elmúlt 30 évben volt. Fel kell gyorsítanunk az alkalmazkodási folyamatot, de az első és a legfontosabb dolog, hogy ragaszkodj a saját nemzeti érdekeidhez”

– szögezte le a miniszterelnök politikai igazgatója.

Nyitóképen: Orbán Balázs interjút ad a Bloombergnek. Fotó: Képernyőkép

A teljes, angol nyelvű interjút olvasóink itt hallgathatják vissza:

 

Összesen 107 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
2024. november 09. 07:38 Szerkesztve
“nem a neoliberalizmusé, mint az elmúlt 30 évben volt.” A kulturális életben tombolnak, visszafoglalták a hadállásokat. Ennek garanciája volt Vidnyánszky, aki az Új SZFE-t is feltöltötte a kétfelé tanító ,( tehát a FreeSZFE-ben is )internácikkal.
files32
2024. november 09. 07:22
Reméljük nem te adtál neki ötleteket.
bagira004
2024. november 09. 06:12
Németek Európát 3x döntik romokba .
ertönszena
2024. november 09. 06:11 Szerkesztve
Azért elviselhetetlen ma gondolkodó emberként atlanti hegemónia alatt élni, mert kötelező, sőt parancsolt viselkedés nem észrevenni, hogy valóban új világrend van. Ha ezt nyugatiként kimondod, akkor először megsérted uradat-parancsolódat. Ha ezen a határon túllépve még meg is próbálsz alkalmazkodni a változó világrendhez, abból már inkvizíció van. Ezt látjuk hazánk esetében. A hegemónia alapja egy totalitárius ideológia, lényegében egy vallás, amely a kommunizmusnál sokkal hatékonyabb. Ez a nyílt társadalom vallása, és az ebből kinövő sok izmus. Ez a vallás egyetemesnek hirdeti magát, és keményen megtorolja, ha az egyetemességét kétségbe vonod. A nyugati hegemón pedig valójában egy hatalmas szellemiség, akinek a nyilvánosság elé egyébként ki sem lépő főpapjai a dollár és az említett vallás által érvényesítik a hegemón akaratát. Szabadság az, amikor ez a hegemón nem uralkodik rajtunk. Az ilyenből már elég volt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!