Felhívták a figyelmet, hogy ilyenkor a szív- és a keringési betegséggel élőkön túl bárkinél előfordulhatnak egészségi panaszok. Mindkét szervezet arra kéri az embereket, hogy a nagy melegben fokozottan figyeljenek egymásra, fogyasszanak több folyadékot, pótolni kell az elveszített sót, elektrolitokat (nátriumot kalciumot, káliumot, magnéziumot).
Javasolt kerülni a kávé, az alkohol, a magas koffein- és cukortartalmú üdítők és zsíros ételek fogyasztását, valamint 11 és 15 óra között lehetősség szerint semmiképpen ne tartózkodjanak a tűző napon.
Ajánlott a bőr leégése elleni védelem napvédő készítményekkel és megfelelő öltözködéssel. Kitértek arra, hogy a szabadban végzett intenzív fizikai tevékenység, például munkavégzés vagy hosszantartó sportolás hőgutát okozhat. Ajánlatos naponta több órát légkondicionált, hűtött helyiségben tartózkodni. Ha van légkondicionáló berendezés, azt ne állítsák 27 foknál alacsonyabbra, a készüléket szakaszosan használják az ízületek védelme érdekében - hívják fel a figyelmet.