Amerikai lap: Magyarország szálka a NATO és az Európai Unió szemében

A Washington Post szerzője a szerdai Orbán-Stoltenberg csúcs után arra a következtetésre jutott, hogy hazánk aláássa az Ukrajna megsegítésére irányuló erőfeszítéseket.

Andrew Korybko szerint Orbán Viktor és Jens Stolenberg megegyezett abban, hogy nem értenek egyet, de nem avatkoznak bele a másik ügyeibe.
Nyitókép: ATTILA KISBENEDEK / AFP
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Jens Stoltenberg NATO-főnök szerdai találkozóján a két vezető megállapodott a blokk Ukrajnának nyújtandó katonai segélyéről.
A megállapodás keretein belül Magyarország nem ellenzi a NATO ezen irányú döntéseit, cserébe a NATO nem kényszerítheti Magyarországot arra, hogy részt vegyen más országok területén lévő katonai beavatkozásokban, nem engedheti, hogy Magyarország területét ennek elősegítésére használják, és Magyarország nem finanszírozza az ukrán fegyveres erőket.
Egyszerűen fogalmazva, megegyeztek abban, hogy nem értenek egyet, és nem avatkoznak bele a másik ügyeibe – véli az orosz származású amerikai elemző, Andrew Korybko.
Hozzáteszi, hogy bár egyes, Orbánnak kedvező külföldi megfigyelők csalódottak lehetnek emiatt, de jól teszik, ha elgondolkodnak azon, hogy mennyire irreális volt számukra az az elképzelés, hogy ő egyedül meg tudja állítani a NATO terveit. A magyar vezető kultikus hőssé vált azon nyugati disszidensek körében, akik ellenzik a blokk Ukrajnán keresztül Oroszország ellen folytatott proxy-háborúját, miután a magyar miniszterelnök az elmúlt két évben bátran figyelmeztetett arra, hogy ez a politika mennyire felelőtlen és veszélyes – olvasható az elemző írásában.
Ezt is ajánljuk a témában
A Washington Post szerzője a szerdai Orbán-Stoltenberg csúcs után arra a következtetésre jutott, hogy hazánk aláássa az Ukrajna megsegítésére irányuló erőfeszítéseket.