Népszerűek a katonai, a nyelvi és a kalandtáborok, de idén még borsosabb lett az áruk
Annyi táborból választhatnak a szülők, mint csillag az égen, de a tavalyi évhez jelentősen nőtt az áruk, mutatjuk, miért.
Pedig „a videójátékokhoz szokott fiatalokat” is igyekeznek lekötni.
Nyitóképünk csupán illusztráció! Fotó: Pixabay
„Rövidebb iskolai szünet, potenciálisan kevesebb nyári munkát vállaló pedagógus, de ugyanakkora előfoglalási láz határozza meg a nyári gyerektáborok piacát másfél hónappal a tanév vége előtt” – olvasható a Világgazdaság csütörtöki cikkében.
Mint a lap tájékoztat: „a korábbi években stabil fizetéskiegészítésként működő nyári táborvezetői munkák iránt egyelőre nem tudni, mekkora lesz a kereslet a jelentősen megemelt fizetések mellett”.
A Világgazdaság cikke szerint a táborszervezők úgy gondolják, hogy „mindenképpen jelentősen nőhet a munkaerőköltség, a jelentkezők többet kérnek, hiszen ők is több pénzből élnek. Mindez a táborok árára is hatással lesz, illetve már van, egyelőre átlagosan 10-15 százalékkal magasabb az árszint, mint egy évvel ezelőtt.”
Mint a lap cikkében olvasható, csaknem negyedmillió gyerek tölti a nyarat izgalmas táborokban. Mint írják: „drágultak a nyári gyerektáborok, ennek ellenére rekordot ért el a jelentkezők száma”. A Világgazdaság szerint a legnépszerűbbek a sport- és az angol nyelvi táborok. Mint írják: „a videójátékokhoz szokott fiatalokat egyre pörgősebb, impulzívabb programokkal bombázzák a szervezők, hogy érdekes alternatívát kínáljanak nekik a mobilozással szemben.”
A portál teljes cikkét a témában itt olvashatja.