– hangzott az egyik, neve elhallgatását kérő Unione-játékos véleménye. Az Unione II és a Gázgyár között korábban egy hét közbeni mérkőzés is volt, amelyen az Unione II minőségben magasabb szintet képviselő U17-es játékosokkal ért el 3-3-as döntetlent. A vasárnapi meccs időpontja kapcsán ismert volt régóta az egyidejűség a Gázgyár II és a Gázgyár U17-es csapata között, de itt „furcsa módon” nem kértek új vagy korábbi időpontot, pedig pontosan tudták, hogy nem jönnek az edzett és képzett U17-esek.
Az MLSZ kivizsgálja a meccset és a körülményeit, és szükség esetén figyelmezteti a vétkes csapatokat.
A másik fél, a Szent István SE elnöke, Héray László, nem nyilatkozott a mérkőzésről, de a Magyar Labdarúgó-szövetség versenybizottsága elindította a vizsgálatot a mérkőzéssel kapcsolatban. Rendőrségi ügy viszont nincs, fogadási csalás gyanúja ugyanis nem vetődött fel.