A járásbíróság 2022 szeptemberében hatályon kívül helyezte a büntetővégzést, és elrendelte a tárgyalás megtartását. Az eljárás 2023 tavaszán indult meg, a bíróságon Czeglédy is vallomást tett, és azt mondta a bíróság előtt, hogy büszke lenne arra, ha ő lett volna az elkövető, de nem így van.
A Fővárosi Főügyészség lapunknak küldött tájékoztatása szerint az eljáró ügyész az elmúlt tárgyaláson megtartott perbeszédében – a bűnösségi körülményekhez igazodóan – mindkét vádlottal szemben pénzbüntetés kiszabását indítványozta. A vádlottak felmentésüket kérték.