Spanyol miniszteri biztost nevezett ki Csák János

2024. március 15. 15:10

Rodrigo Ballester az MCC Európai Tanulmányok Műhelyének vezetőjeként gyakori előadója konferenciáknak és szemináriumoknak.

2024. március 15. 15:10

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter aláírta Ballester Esquivias Rodrigo María kinevezését, aki a magyar felsőoktatás és kutatás nemzetköziesítéséért felelős miniszteri biztosként segíti a tárca munkáját – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) az MTI-vel.

A közlemény szerint 

az új miniszteri biztos feladatai közé tartozik a magyar felsőoktatás nemzetköziesítési stratégiájának megújítása, a nemzetközi mobilitási programok kiszélesítése, hatékonyságának fokozása,

továbbá a külföldi hallgatók magyar felsőoktatásban való részvételét erősítő megoldások kialakítása.

Cél: 100 ezer nemzetközi diák pár éven belül

A kormány célja, hogy 2030-ra 100 ezer nemzetközi diák tanuljon Magyarországon a sikeresen megújított, versenyképes felsőoktatásban, így az újonnan kinevezett miniszteri biztos legfontosabb feladatai között szerepel a nemzetközi oktatók, kutatók magyar felsőoktatásban, kutatóintézetekben való részvételét támogató programok kialakítása – ismertette a tárca.

Azt írták, Rodrigo Ballester több mint két évtizedes nemzetközi tapasztalattal rendelkezik, 15 évig dolgozott az EU intézményeiben, öt évig volt tagja az oktatásért felelős uniós biztos kabinetjének. Tanulmányait a College of Europe-ban végezte és uniós köztisztviselőként is dolgozott, amelynek révén széleskörű ismeretekkel rendelkezik az EU döntéshozatali folyamatairól és belső struktúráiról. Több országban tanult, öt nyelven beszél, és 14 éve rendszeresen tanít uniós jogot, valamint európai uniós ügyekkel összefüggő tantárgyat, elsősorban a párizsi Sciences Po Egyetemen – írták.

A tárca kitért arra is, hogy 

Rodrigo Ballester az MCC Európai Tanulmányok Műhelyének vezetőjeként gyakori előadója konferenciáknak és szemináriumoknak,

 és rendszeresen publikál a sajtóban. Tapasztalatai és nemzetközi politikai ismeretei segíteni fogják a kormányt azon céljainak elérésében, hogy 2030-ra legalább egy magyar intézmény bekerüljön a világ 100 legjobb egyeteme közé, és legalább három Európa 100 legjobb egyeteme közé – olvasható a közleményben.

(MTI)
 

 

Összesen 143 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Lajoss
2024. március 16. 08:59
Káderhiány a NER-ben…🫢
Patika
2024. március 16. 00:00
Aromák kedvenc célországában a Cél: 100 ezer nemzetközi diák pár éven belül. A kimenő kimonós Orbánc Récső pedig kihelyezett magyarisztikai tanszékvezető lesz? Micsoda családias távgondoskodás....! Igaz-e 3,14 Csák uram?
lájkbajnok
2024. március 15. 18:33
Picsák megint nagyot húzott. Egy magyarul alig beszélő biztos a magyar felsőoktatás élére. Grat!
Ez D-dúr és e-moll
2024. március 15. 17:30
Az orbánizmus nemzetgyilkosabb, mint a kádárizmus volt; a kommunizmust túlélhette a nemzet, mivel egyértelmű volt, hogy ki az ellenség, kitől mit kell védenünk és nagyjából az is, hogyan védhetjük meg, azonban a Fidesz keresztény-nemzeti-konzervatív álarcba bújtatott neoliberális-populista rezsimje, miközben kereskedelmi tévés színvonalú szociális és szuverenista demagógiájával elhülyíti a tömegeket, hogy vagyoni és hatalmi éhségét csillapítsa, szépen sorban felfal és elemészt mindent, ami a nemzetet életben tartotta, a természeti és gazdasági erőforrásainkat, a politikai és kulturális hagyományainkat; s ami végül marad, egy demográfiailag összeomlott népesség és egy kifosztott, tönkrement ország, odateríti a globalogazdik elé szabad prédaként.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!