Zelenszkij aláírta: az új ukrán törvény súlyos problémát okozhat Magyarországnak
A szakértők figyelmeztetnek, a háborúban álló országban nagyon nehéz lesz ellenőrizni a jogszabályok betartását.
A Drogkutató Intézet elemzésében arra hívja fel a figyelmet, hogy a kábítószerek már nem csupán a szórakozás részei a mindennapokban.
Nyitókép: Pixabay
***
A Budapesti Corvinus Egyetem felmérést készített az egyetemisták alkohol- és drogfogyasztási, valamint dohányzási szokásairól. A felmérés a szakértők számára nem szolgált meglepetéssel, csaknem minden második egyetemista kipróbált már valamilyen kábítószert – hívja fel a figyelmet a Drogkutató Intézet, amely megjegyzi, az egyetemisták körében leggyakrabban használt kannabisz mögé a második helyre mára az altatók, nyugtatók zárkóztak fel.
A probléma pedig pont itt van: amellett, hogy a kábítószer-használat alapvetően rombolja a fiatalok egészségét, mentális teljesítményét és családi, valamint párkapcsolati minőségét, sajnos manapság a különféle szerek már nem csupán a szórakozás részei, hanem mindennapi vagy időszakos teljesítményfokozóként jelennek meg
– mutatnak rá a szakértők.
A Drogkutató Intézet elemzésében azt írja, ha a különböző vényköteles gyógyszerek ennyire terjednek, akkor abban az esetben, ha a marihuánát lehet majd orvos által felírva kapni, mondjuk stresszkezelésre, a folyamatot nem lehet már megállítani.
A rendszeres marihuána-használók mintegy 15 százaléka fizikai drogfüggővé válik, ezzel elviselhetetlen terhet szabadítanánk az egészségügyi rendszerre és az egész társadalomra
– áll a bejegyzésben. Korábban az Intézet azt írta, a magyar kormány álláspontja szilárd, kábítószer-legalizálásról szó sem lehet hazánkban.
Ezt is ajánljuk a témában
A szakértők figyelmeztetnek, a háborúban álló országban nagyon nehéz lesz ellenőrizni a jogszabályok betartását.