Kétségkívül a legborzasztóbb, egyszer s mint ép lélekkel a legfelfogatlanabb módja a gyermekek bántalmazásának az erőszak, illetőleg a gyermekek sérelmére elkövetett, szexuális erőszak, abúzus.
„Az Orbán-rendszer politikája által meghatározott mai magyarországi iskolák szükségképpen termelik a megnyomorított, szorongó, félelmeivel kezdeni nem tudó diákokat, magába az iskolarendszerbe van programozva a sérülés, a kiszolgáltatottság, a magára hagyottság. Bár a tragikus sorsú gyerekek ügyében megadott borzalmas és vállalhatatlan kegyelmi döntés miatt, de mégiscsak a közérdeklődés homlokterébe került a a magyarországi gyermekvédelem.
(S mielőtt szerény írásom lényegi tartalmára rátérnék, meg kell jegyeznem, hogy helyes, ha pszichológiai alkalmassági vizsgálattal szűrik a gyermekvédelembe bekerülő dolgozókat. Ám legalább ilyen mérvű segítség lenne, ha a nevelőotthonokból a mainál sokkal nagyobb számban kerülhetnének ki nevelőszülőkhöz a gyermekek, aminek egyik gátja, hogy a kormányzópárt homofóbiája miatt akkor is árvaházban senyveszti a gyermekeket, ha őket arra alkalmas egynemű pár befogadná. És persze az is nagyon helyes lenne, ha az egyre csökkenő források helyett az eddigieknél nagyságrenddel több jutna ezekre a gyerekekre.)
Kétségkívül a legborzasztóbb, egyszer s mint ép lélekkel a legfelfogatlanabb módja a gyermekek bántalmazásának az erőszak, illetőleg a gyermekek sérelmére elkövetett, szexuális erőszak, abúzus. Ez ellen az államnak - politikai elkötelezettségétől függetlenül -mindig is kötelessége fellépni. Ha most végre ésszel, szakértők bevonásával, források biztosításával, és nem csak eréllyel szélesítik a védelmi hálót. az helyénvaló. (Ha másban nem, de ebben mindenképpen megkerülhetetlen erő az influenszerek által utcára vitt 150 ezres tömeg. Ez a demonstráció kétségkívűl az utóbbi idők legsikeresebb akciója.)
Ám van a gyermekbántalmazásnak egy köznapi szintje, amit a Fidesz nem hogy elfogad, de fel is erősít törvénykezésével és vonatkozó szemléletével: ez pedig a közoktatás mindennapjai.”
A nyitókép illusztráció. Fotó: MTI/Balogh Zoltán