Mint az Index csütörtöki cikkéből kiderült, ma ült össze „az illetékes törvényszék büntetés-végrehajtási csoportja”, hogy meghallgassa a bicskei gyermekotthon korábbi igazgatóját, „V. Jánost a feltételes szabadlábra bocsátása ügyében, mivel az elítélt már a jogerős ítélet megszületése előtt éveket töltött előzetes letartóztatásban, így büntetésének kétharmada, a hat év két hónap már letelt. A büntetés-végrehajtásnak emiatt indítványoznia kellett a bv. bíró döntését, jelezve az álláspontját, hogy támogatja-e a szabadlábra helyezést.”
Döntött a bíróság: fegyházban marad a korábbi igazgató
Nem bocsátotta feltételes szabadságra a volt gyermekotthoni igazgatót a bíróság – derült ki csütörtökön az illetékes törvényszék büntetés-végrehajtási csoportjának közleményéből. Mint abban olvasható: