A szilveszteri tűzijátékok leadásának időpontja január 5-én, pénteken lezárul. Az elmúlt évek tapasztalatai arra utalnak, hogy csak kevesen fogják majd visszaadni a fel nem használt vagy hibás tűzijátékokat, pedig már csak a birtoklásáért is komoly pénzbüntetés jár – írta meg az ATV.
A jelenleg érvényben lévő kormányrendelet értelmében a fel nem használt vagy hibás tűzijátékokat január 5-ig kell visszaszolgáltatni.
Ellenkező esetben a rendőrség nemcsak a határidő utáni használatért büntethet, hanem magáért a birtoklásért is, és