Cameron felhívta Orbánt a svéd NATO-csatlakozás ügyében

2024. január 23. 16:07

A brit tárcavezető kitért Ukrajna támogatásának ügyére is.

2024. január 23. 16:07
null

Orbán Viktor miniszterelnök kedden telefonon megbeszélést folytatott David Cameron brit külügyminiszterrel – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát irányító helyettes államtitkár.

A tárgyalásról közösségi oldalán beszámolt David Cameron is; a jelenlegi külügyminiszter, korábbi brit kormányfő azt írta: Svédország gyors NATO-csatlakozásának fontosságáról tárgyaltak, annak érdekében, hogy a szövetség és az euro-atlanti térség biztonságosabb, a NATO pedig erősebb legyen.

Ezt is ajánljuk a témában

A brit tárcavezető kitért Ukrajna támogatásának ügyére is.

(MTI)

Nyitókép: JUSTIN TALLIS / AFP

Összesen 65 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Zolotarjov
2024. január 24. 09:10
A 10 milliárd az egy szép kerek szám volt már a múltkor is..:)
Selamat
2024. január 24. 08:43
Cameron biztos tudja mi a jó világnak, mikor azt sem tudták előre látni, hogy egy, a számukra végtelenül fontos kérdésben kb hogy fognak szavazni a sajátjai. Ennyit a Cameron féle csapatról, meg a véleményeikről.
Lajoss
2024. január 24. 07:13
A magyar kormány szemétkedése az egekben. Tényleg,már okádnak az Únióban a csüngőhasútól. 🤮🤮🤮
Vonyisz
2024. január 24. 06:08
Svédországnak nincs szüksége NATO tagságra, NATO országok veszik körül. Közös hadgyakorlatokon úgyis ottvan. Svédország semlegessége Jalta utolsó szimbóluma. Az Álmoskönyv szerint Svédország amint feladja semlegességét, úgy 1721-be repülünk... Wiki: "Az 1721. augusztus 30-án (Gergely-naptár sz. szeptember 10-én) aláírt nystadi béke értelmében Oroszország birtoka lett Észtország, a Finn-öböl mindkét partja (Ingermanland), Délnyugat-Karélia és Viborg vára. Finnország többi része svéd kézen maradt; az orosz seregek a békekötés után kivonultak Finnországból. Livóniáért Svédország 2 millió birodalmi tallér kártérítést kapott és szabadkereskedelmi jogot az ottani gabona vámmentes vásárlására. A nagy északi háborúval Oroszország megerősítette pozícióját a Baltikumban. Livónia és Észtország Oroszország egy-egy kormányzóságává vált. A nystadi békekötés után két hónappal I. Péter felvette az imperátor címet, és Oroszország hivatalos megnevezését Orosz Birodalomra változtatta."
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!