„Megfigyeltem valami nagyon fontosat a magyar belpolitikában. Fájdalom, erre a jelenségre senki sem hívja fel a figyelmet. Abból, amit úgy általában és konkrétan baloldali mocsárnak hívunk, egyetlen árva hínárszál sem mered felfelé, hogy utat mutasson a bűzlő mederből. Sebaj, leírom én, mit bánom, ha megsértődnek a világ kivesző vadjai.
Szóval: szerintem a baloldalon az úgy van 2010 óta, hogy a pápai gyerek szippant egyet, és az összes kis vörös parázs úgy ellobban, mintha valaha nem lángolt volna. Hogy az MSZP-nek, a Párbeszédnek, a Jobbiknak, a Momentumnak egyáltalán miféle joga lehet az önálló közéleti létezésre, egyre feszegetőbb dilemma. Szerintem semmi.