A lengyel külügy bekéreti Magyarország nagykövetét
A lengyel külügy egyúttal úgy döntött, hogy konzultációra hazahívja Sebastian Kecieket, az ország budapesti nagykövetét.
Korszakváltást vár a miniszter az európai parlamenti választásoktól.
„A brüsszeli adminisztrációt az amerikai demokrata deep state az ujja köré csavarta” – mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter az Alapjogokért Központ „Magyarország 2023-2024” c. rendezvényén. Ezért szerinte az uniós választások tétje egyszerű:
„Több normális ember lesz az Európai Parlamentben, mint most, amikor bolondokkal és amorális alakokkal van tele, akik határozatot fogadnak el arról, hogy a férfiak is szülhetnek”.
A politikussal Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója és Kovács István, stratégiai igazgató beszélgetett.
„Vajon nem az ördögöknek van-e igaza?” – tette fel a kérdést Szánthó arra utalva, hogy Magyarország rendre egyedül áll ki a véleményével. Ennek kapcsán Gulyás az ukrán csatlakozásról szóló vitát hozta fel példaként: „egy ideig csak mi mondtuk, hogy ne vágjunk bele ebbe a kalandba, ám mostanra kiderült, hogy több olyan tagállam is van, akik szintén nem támogatják a bővítési folyamat megkezdését keleti szomszédunkkal.”
Gulyás szerint a Kelet-Nyugat szembenállásnál az Észak-Dél ellentét sokkal komolyabbá válhat, ezt már Antall József egykori miniszterelnök is felismerte. Úgy vélte, ezt látjuk a migrációs válság mögött is. Az persze ideológiai kérdés, hogy miként kezeljük a bevándorlást, ahogy az is, hogy az együttélés feloldhatatlanul konfliktusos: „Ha valaki elmegy Neuköllnbe, akkor megspórolhat magának egy isztambuli utat, azzal a különbséggel, hogy
Isztambulban sokkal nagyobb a vallásukat aktívan nem gyakorlók aránya.”
Gulyás Gergely kijelentette, hogy „a kormány részéről a legerősebb ideológiai vita Brüsszellel szemben áll fenn, mert a bürokraták által támasztott elvárások nem jogi, hanem politikai jellegűek. Aki nem felel meg ennek, az az ő szemükben gonosz és megbüntetendő.” Ennek legékesebb példája éppen a Magyarországgal szemben zajló boszorkányüldözés.
Kovács István azt kérdezte, vajon milyen kimenetele lehet a világ sorsát meghatározó amerikai választásoknak. A tárcavezető szerint „az Egyesült Államokban egy gyakran az általa gyakorolt hatalom mértékéhez képest meglehetősen bizonytalannak tűnő, hivatalban lévő elnök áll szemben a kiváló formában fellépő Donald Trumppal. Ha ez a páros mérkőzik meg egymással jövőre, akkor a republikánusok jó eséllyel várhatják a megmérettetést.”
Nyitókép: Alapjogokért Központ