A plakátok mellett a nagykövet bírálta azt is, hogy szerinte Magyarországon „átírják vagy rehabilitálják a népirtásban önként részt vevő magyar tisztviselők és vezetők szelektív történetét, és nem hajlandók elítélni azokat, akik támogatják ezeket a tetteket”.
Pressman utalt a magyar kormány Izrael melletti állásfoglalására, valamint arra, hogy Magyarország vendégül látta az izraeli labdarúgó válogatottat, amelyeket köszönettel illetett, de úgy véli, ez
„nem teszi semmissé a kormánytisztviselők revizionizmusát, vagy nem menti fel őket azoknak a plakátoknak a felelőssége alól, amelyeket kiragasztanak, újra és újra veszélyes szóképeket oltva a politikájukba.”
Az amerikai nagykövet arra figyelmeztetett, hogy „veszélyes megengedni, hogy a politikai haszonszerzés az emberi tisztesség útjába álljon” és „a biztonságos utcai sétától a betört ablakokon és a vandalizmuson át a brutális támadásokig vezető út rövid és veszélyes. Nem szabad várnunk a vérontásra, mielőtt elítéljük az antiszemitizmust, amely a történelem tanúsága szerint oly gyakran odavezet.”
Nyitókép: ATTILA KISBENEDEK / AFP