Európa és az őshonos nemzeti közösségek című kerekasztalbeszélgetésen vett részt Szili Katalin a tegnapi napon Sepsiszentgyörgyön, ahol Kulcsár-Terza József parlamenti képviselővel és Kalmár Ferenc miniszteri különmegbízottal beszélgetett többet között a határon túli magyarság kérdéseiről – adta hírül a maszol.ro
Nekünk az a dolgunk, hogy ahol alaptalan, jogtalan vádak hangzanak el, ott védjük egymást
– mondta Szili Katalin, hozzátéve, hogy a határon túli magyar közösségek csak így érezhetik biztonságban magukat, ha nincsenek kiszolgáltatva a többség atrocitásának.