Nem kis feszültséget okoz Pécsett, hogy szombaton újra, immár harmadik alkalommal tartják meg a városban a Pride-ot. Az esemény szervezői „a legjobb dolog a héten” címmel írnak róla a Facebook-oldalukon, ez ugyanis szerintük csakis a szabad szeretet ünnepe lehet. Kihangsúlyozzák, a Pécs Pride Magyarország egyetlen vidéki LMBTQ-felvonulása, és ez Baranya vármegye székhelyének egyik „zászlaja lett, amely már megmutatta vidámságát és szabadságát” – fogalmaznak. A felvonulást idén kéthetes Freedom of My Identity Emberi Jogi Fesztivál előzi meg, amely szeptember 10-e óta tart.
Fekete-Győr Andrásnak tetszik
Az első Pécsi Pride-on, 2021-ben a momentumos Fekete-Győr András is részt vett, akkor lelkendezve számolt be arról, milyen nagyszerű volt a rendezvény. Azt írta a Facebook-oldalára, hogy a pécsiek azt mondták neki, ősidők óta nem látott a városuk ekkora megmozdulást, mint a Pride, és büszkék arra, hogy Budapest után ők az első magyar nagyváros, amely kiállt az LMBTQ-jogegyenlőség mellett. A politikus kitért arra, egyedül a Momentum vett részt az Összefogás pártjai közül az eseményen.