Eldőlt: a következő években Amerika és Kína azon fog versengeni, ki tud gigaösszegekből jobb mesterséges intelligenciát fejleszteni
Az amerikai Stargate projektre válaszolva Peking is gigapénzeket tol bele a mesterséges intelligencia fejlesztésébe.
Nem kérünk se Pressmanból, se Carlsonból.
„Fodor Gábor a hétvégén kifejtett őszi politikai előrejelző cikkében azon lamentál, hogy a magyar polgárok helyzete egyre rosszabb, egyre nehezebben élnek. Ennek okát részben a baloldal hiánya, az uniós pénzek körüli, kormánypárttal való együttműködés elmulasztásában látja. Fodor álláspontja nem sokban különbözik a mai politikai osztályok fősodratától. Illeszkedik abba a rendszerpárti véleményvezérek által kiásott mederben folyó vitába, mely ügyesen zsilipel át azokon a tényleges törésvonalakon, amelyek a feketét és a fehéret, a jobb és balt elválasztják. Hozzájárul ahhoz, hogy az uralkodó média elit jelentős része félredefiniálja a politikai irányokat, és tudatosan kifelejtse azokat az újonnan megjelenő baloldali politikusokat (és folyamatokat), amik a narratíváját megcáfolnák, amelyek az általuk felépített politikai törésvonalaknak új dimenziót adnának. Abban egyet kell értenem Fodorral, hogy az Amerikai Egyesült Államokban a közelgő elnökválasztás meg fogja határozni a magyar kormánypárt kommunikációját az előttünk álló hónapokban, mégpedig a Fodor által vázolt narratíva mentén.
Vagyis, hogy a republikánus képviselő, Trump, az amerikai elnyomott nép választottja, aki az igazságot képviseli Bidennel, a hadiipari komplexum fejével szemben. Biden fejére olvassák, hogy az orosz–ukrán háború felkorbácsolásával az európai (és amerikai) lakosok legfőbb ellensége. Ennek az értelmezésnek az esszenciáját hallhattuk Tucker Carlson szájából is, akit a magyar kormány Budapestre cibált, hogy az általa elítélt liberális identitáspolitika ellenében identitáspolitizáljon.
Hatalmas cinizmus, ahogy a kormánymédia egyfelől »sztárújságíróként« emlegeti Carlsont, minden szavát issza, miközben politikája igazolására használja, másfelől viszont amikor az amerikai nagykövet, Pressman véleményéről van szó, kikéri a külső beavatkozást, és imperializmust kiált. Ezzel ellentétben a baloldal álláspontja egyértelmű: nem kérünk se Pressmanból, se Carlsonból, vívják meg az amerikaiak máshol az identitáspolitikai harcukat, mi nem biztosítjuk számukra a csatamezőt. A magyarok gondjait csak magyarok érthetik, csak a mi érdekünkben áll a saját sorsunkon és életünkön javítani, ezért ellenezzük úgy a demokrata, mint a republikánus véleményvezérek importálását.”
***
Kapcsolódó vélemény
Az ellenzéket hiába keressük. Választási lehetőség, valós alternatíva továbbra sincs itthon.
***
Nyitókép: X / képernyőfotó