Karácsony Gergely megbénult – nagy kérdés, hogy fog ez így működni
A városvezetés azt hangoztatja, hogy a patthelyzet demokratikus, a Fidesz pedig bénázást emleget. Kibírja-e hosszú távon a közgyűlés a zűrzavart, és kinek mi az érdeke?
„Olyan legendák terjednek, hogy Horvátország olcsóbb, ez egész egyszerűen nem igaz.”
„Kifejezetten ellenséges a hozzáállása a magyar média bizonyos részének a Balatonhoz, ami olyan méreteket ölt, ami komoly gazdasági károkat okoz az ott dolgozó vállalkozásoknak, ezáltal a nemzetgazdaságnak” – többek között erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Laposa Bence, a Balatoni Kör elnöke.
„A tó körüli egyéb programlehetőségeknek köszönhetően a balatoni turizmus jól átvészelte az augusztus eleji kedvezőtlenebb időjárást” – mondta el Laposa Bence a műsorban. Majd arról is megosztotta gondolatait, hogy idén mi okozta a legnagyobb kihívást a helybéli borászatok számára.
„A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) emelkedő vendégszámról és növekvő árbevételről beszél, ami alapján úgy tűnhet, hogy a Balaton köszöni szépen, jól van.
A szállásadók, vendéglátásban érdekeltek szerint viszont akadnak gondok, és van, ahol visszaesés tapasztalható.
A Balatoni Körhöz számos visszajelzést érkezik ugyan, attól azért messze áll, hogy reprezentatív adatokkal tudjon szolgálni” – szögezte le azzal kapcsolatban, hogy valójában mi a helyzet a Balatonnál. Szerinte valahol a két eltérő vélemény közt rejlik az igazság.
Szerencsére messze nincs vészhelyzet a magyar tengernél”
– tette hozzá. Majd felsorolta, hogy szerinte ez minek köszönhető: „a strandoláson kívül nagy számban vannak alternatív lehetőségek, mint a borgasztronómia, a kirándulás és egyéb szabadidős tevékenységek, illetve kulturális programok”.
„Tehát a körülményekhez képest ezt is abszolválta a Balaton”
– tette hozzá.
Szintén az MTÜ összesítéséből derült ki, hogy a Balatonnál jelentősen megnőtt az „egynapos” vendégek száma, ami nem feltétlenül kedvező a vendéglátósok számára, hiszen aki egy napra érkezik, nem foglal szállást, nem vesz igénybe bizonyos szolgáltatásokat. Laposa Bence egyetértett azzal, hogy az „ideális vendég az, aki egy egy hétre szállást foglal és ott tölti az idejét”. Ugyanakkor valóban van egy bővülő réteg, amely „ha jó kedve van, lehet, hogy ott alszik egyet, ha nem, akkor hazamegy. A fogyasztói elvárásokhoz azonban tudni kell alkalmazkodni” – vélekedett.
Laposa Bence szerint „nem vitás, hogy voltak olyan időszakok júniusban, amikor jöhetett volna több vendég, de szerinte ebben nagy szerepet játszik az a rendkívül „méltánytalan hecckampány”, ami a Balatonnal, az ott dolgozókkal és ott vállalkozókkal, de legfőképp az oda érkező vendégekkel szemben zajlik egy ideje a sajtóban”.
Ez egész egyszerűen tűrhetetlen és elfogadhatatlan, és mindenképpen lépnünk és tennünk kell valamit”
– húzta alá.
Lassan azt érzem, hogy jogilag is lépnünk kéne. Olyan legendák terjednek, hogy Horvátország olcsóbb, noha aki a legalapvetőbb matematikai műveletek tudatában van, és elmegy bárhová Horvátországban, beszorozza az árakat az aktuális árfolyammal, rájön, hogy ez egész egyszerűen nem igaz”
– fogalmazott.
Nyitókép: MTI/Varga György