Mert amit Orbán akar, az mindig úgy van tálalva, hogy az mindenkinek jó, csakhogy ez itt, kérem, Budapest, nem Felcsút, a tét az olimpia, nem pedig egy infantilis kisvasút. Görögország példája elég elrettentő, miként az a világbajnoki szinteket verdeső korrupció és az európai csúcsokat verdeső infláció is; ilyen körülmények közepette – hiába a meglévő létesítmények – a 2036-os pályázat az ország eleve megroggyant gazdasági helyzetét mélységesen veszélyeztetné. Orbán az atlétikai vb előtt azt mondta, azt szeretné, ha ez lenne a valaha volt legjobb vb. Megkapta. Most majd a valaha volt legjobb olimpiát akarja. Ha megkapja, vajon az milyen szociális áldozatokkal jár majd?”
Nyitókép: Rákóczi Szövetség