Sikerült egy magyarnak 15,5 millió forintot kaszálnia az olimpián
A szerencsés Tippmixelő húsz alkalommal játszotta meg a szelvényét, egyenként 420 forintos téttel, és minden alkalommal 776 833 forintot nyert.
Minden idők negyedik legnagyobb lottónyereménye volt a tét néhány hete az ötös lottón, a több mint 4,5 milliárd forinton végül két szerencsés osztozott. Ennek apropóján a Mandiner a magyarok lottózási szokásairól kérdezte a Szerencsejáték Zrt.-t.
Fél év halmozódás után két nyertes osztozhatott az ötös lottó negyedik legnagyobb nyereményén az idei 17. héten, április végén. A 7, 13, 28, 47, 58 lottószámokkal játszó lottószelvény-tulajdonosok fejenként 2,3 milliárd forintot nyertek. A statisztikák azt mutatják: a lottó népszerűsége töretlen Magyarországon.
„Számsorsjátékaink közül kiemelkedő ismertséggel bír az Ötöslottó, így nem csoda, hogy ezen termékcsoporton belül ennek a lottójátéknak a legmagasabb a forgalma is” – közölte a Mandiner megkeresésére a Szerencsejáték Zrt., amelytől megtudtuk:
Ez a szám mintegy harmadával növekedhet kiemelkedő főnyeremény esetén, így volt ez a legutóbbi, már említett halmozódási időszakban is, amely április végén ért véget, amikor két szerencsés mind az öt számot eltalálta.
A hatos lottónál a hetente megjátszott szelvények átlagos száma 700 ezer darab felett van. A Skandináv lottó esetében pedig egy-egy héten nagyjából félmillió darab szelvénnyel próbálnak szerencsét a játékosok. Minden lottójáték esetében elmondható, hogy nyereményhalmozódás esetében jellemzően nő a játékkedv is.
Az állami szerencsejáték-szervező jelezte emellett, hogy népszerű a Luxor és a Puttó is, az utóbbi „iránti kereslet nagyobb, mert a játék jól illeszkedik napjaink felgyorsult életviteléhez”.
A Szerencsejáték Zrt. honlapján elérhető adatokból kiderül, az ötöslottó-nyeremények rekordere a 2020 13. hetében elvitt több mint 6,4 milliárd forint, de kétszer is volt ötmilliárd forint fölött óriásnyeremény.
Az eddigi legnagyobb lottónyeremény, amelyért nem jelentkeztek, az ötös lottón volt, 2017 46. hetében. Ennek összege meghaladta az 1,4 milliárd forintot, amely a fel nem vett nyereményalapba került, és külön sorsolásokon meghirdetett nyeremények formájában jutott vissza a játékosokhoz. Az akkori nyerőszámok egyébként az alábbiak voltak: 1, 16, 47, 61, 75.
A Szerencsejáték Zrt. kutatási eredményei és forgalmi adatai egyaránt azt mutatják, hogy az emberek még mindig az értékesítőhelyeken – lottózókban, postákon és más partnereknél – játszanak a legszívesebben, de fokozatosan nő az elektronikus csatornák ismerete és használata is. A cégnél azt tapasztalják, hogy az online és az offline játék nem zárja ki egymást, sőt egyre gyakoribb, hogy egy-egy játékos párhuzamosan mindkét értékesítési csatornát használja.
A társaság lapunk kérdésére arra is kitért, hogy egy tavalyi jogszabályváltozás alapján
Az online sportfogadás szabályozott keretek közötti piacnyitása lehetőséget biztosít más szolgáltatók számára, hogy legálisan jelen legyenek a magyar piacon. „A nemzeti lottótársaság nem veszélyt, hanem kihívást lát az online sportfogadás liberalizációjában. A helyzet pedig nem is lesz teljesen új, hiszen a nagy nemzetközi szereplők évek óta engedély nélkül jelen vannak a hazai online sportfogadási piacon” – közölte a cég.
A Szerencsejáték Zrt.-t egyrészt törvény kötelezi a felelős játékszervezésre, másrészt a cég ezen felüli játékosvédelmi előírásokat is alkalmaz. „Olyan tudatos, a törvényi kötelezettségen is túlmutató működés ez, amellyel – annak ellenére, hogy játékaink nem a veszélyes, függőség szempontjából kockázatos kategóriába tartoznak – igyekszünk megóvni játékosainkat a túlzásba vitt szerencsejáték káros következményeitől és a felnövekvő új generációt a függőség kialakulásától” – hangsúlyozzák. A játékosvédelmi zöld szám elérhetősége: +36 80 205 352.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton