Nyugatról érkező elismerés: „Kívülállóként azt látom, hogy Orbán Viktor ezeket a csapdákat eddig sikeresen elkerülte”
A volt brit brexitügyi főtárgyalóval, Lord David Frosttal beszélgettünk.
A bíróság kedden elutasította Schadlnak azt a kérelmét, hogy szüntessék meg a fogva tartását.
Tárgyalással folytatódott kedden a Fővárosi Törvényszéken a Schadl–Völner-per. Az első tárgyalási napon hallgatták meg az elsőrendű vádlottat, Schadl Györgyöt, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar április végén lemondott elnökét. A bíróság elutasította Schadlnak azt a kérelmét, hogy szüntessék meg a fogva tartását – írta az Index.
Mint ismert, a huszonkét vádlottból tízen döntöttek úgy nemrég, hogy beismerik a bűnösségüket. Az érintettekre – köztük hat bírósági végrehajtóra – a negyedik előkészítő ülésen, május 4-én a bíróság másfél és két év közötti, próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetést szabott ki.
– idézte fel a lap.
A keddi, első tárgyalási napon tehát a huszonkét vádlottból annak a tizenkettőnek volt jelenése a törvényszék előtt, akik az előkészítő üléseken nem ismerték be bűnösségüket. A tizenkettőből csak tizenegyen mentek el a tárgyalásra, egyedül csak az ügy másodrendű vádlottja, Völner Pál korábbi igazságügyi államtitkár maradt távol. Mint később kiderült, Völner meghallgatása egy hét múlva, május 23-án lesz.
Schadl elmondta, Völner Pált „kitűnő jogásznak” ismerte meg, akitől gyakran kért tanácsot saját ügyeiben is. Szerinte kifejezetten jó kapcsolat alakult ki köztük. Azt is kijelentette, hogy
„soha nem fizetett jogellenesen Völner Pálnak”.
A bírósági végrehajtókkal összefüggésben pedig úgy fogalmazott, hogy velük anyagi kapcsolatban állt, mert a pályázatok elnyerésekor nem volt megtakarításuk, hogy elindítsák irodáikat. Másfél óra után a bírónő félbeszakította azzal, hogy kíván-e majd kérdésekre is válaszolni, mire ő és ügyvédje is azt felelte: nem – idézte az Index.
Nyitókép: Képernyőfotó
***