„Hisztériakeltés folyik a cívisvárosban. LEmentek vidékre a hivatásos civilek – szokták volt fennhéjázva mondani azok, akiknek mindig Budapestről lejt a pálya. Ám most egy olyan rekord volumenű beruházásról van szó, ami tragédia lenne, ha a nemzetközi nyomás alatt megroppanna. Ha a helyi hasznos hülyék, vagy a mondanivaló hiányában rombolni kész ellenzék, esetleg egy külföldi érdekcsoport megakadályozná. Nagy az ellenállás és ismét »hamis a baba«: Debrecenben ugyanis megjelentek a fizetett tüntetők, s velük együtt a Sorostól származó pénzek. Bízva a természetes bizalmatlanságban, az emberek félelmeire alapozva és Alisnky ajánlásait követve kezdetét vette az aknamunka. (...)
Bár mindig is igyekeztek létező témákhoz kötni, az igencsak heterogén összetételű, egymással is perlekedő »hivatásos civilek« (Békés Márton) a menetrendszerinti utcára vonulásuk okait, de végül is a kormány iránt táplált gyűlöletükön kívül semmiféle minőségi tartalmat, urambocsá’ alternatívát nem tudtak ez idáig felmutatni.