Több veszély is leselkedett a család intézményére
Azonban arra is felhívták a figyelmet, hogy „a család intézményére a történelem során több veszély is leselkedett. Az első veszélyt az ipari forradalom jelentette: a szülők innentől kezdve kevesebb időt tölthettek gyermekeikkel, s így csökkent az érzelmi biztonság, de a rájuk gyakorolható befolyás mértéke is”.
Majd azzal folytatták, hogy „a következő veszélyt a jóléti állam jelentette: kötelező közoktatás, a nyugdíj és a szociális ellátórendszerek kiépülése aláásta a család szolidaritási funkcióját” – idézte fel az Axióma.