Kis késéssel, 10:25-kor elindult a szerdai kormányinfó: Szentkirályi Alexandra és Gulyás Gergely köszöntötte a nézőket, hallgatókat. A Miniszterelnökséget vezető miniszter kifejtette, hogy a legnagyobb probléma amivel a magyar kormány küzd, az a szankciók ügye. Ezt megalapozandó kifejtette, hogy elég volt csak beharangozni az új szankciós csomagot, egyből drágult a gázár. Leszögezte, hogy a kormány célja, hogy a jövő év végére megfelezzék a mostani inflációt.
A kormány két új termékre terjesztette ki az árstopok rendszerét: a tojásra és burgonyára.
A friss tojás és az étkezési burgonya esetén a bruttó kiskereskedelmi ár a kereskedő által 2022. szeptember 30-án használt árnál nem lehet magasabb. Az árstop egyelőre december 31-ig lesz érvényben. Ez 0,1-0,2 százalékponttal csökkenheti az inflációt. Közölte azt is, hogy az árstop az összes méretű tojásra érvényes.