látni kell, amit mindenki lát és gondolni, amit senki sem gondolt”.
Véleménye szerint ez kell a jövő megnyeréséhez.
Előadásában rámutatott, hogy az erőforrások 20 százaléka adja az eredmények 80 százalékát. Azt az 1 százalékot keressük, amivel elérhető a fenntarthatóság – tette hozzá. Az erőforrások 30-40 százaléka pedig veszteség, ezért nem szabad megvárni a jegybankelnök szerint, amíg a civilizáció minden területen új szabályokat hoz a káosz ellen. Az embereknek, egyetemeknek, kormányoknak, jegybankoknak elő kell állítani a szabályokat, amelyek beépítik a fenntarthatóságot, mint kulcsot a civilizációba, az országba, gazdaságba, az egyetemekre, a vállalatok működésébe.