Továbbra is patthelyzet: a migránsok által elfoglalt párizsi színház tehetetlen
Matracokon alszanak és nagyon elszántak, a színház vezetősége pedig semmit nem tud tenni az illegális épületfoglalók eltávolítására.
A Kanadában élő orvos D. Tóth Krisztának beszélt arról, hogy „bár távolról nézi”, de aggódik az ország sorsa miatt.
A napokban debütált D. Tóth Krisztia Elviszlek magammal című műsorának újabb része, amelyben az újságíró Máté Gábor magyar származású, Kanadában élő orvossal beszélgetett. A függőségek és traumákkal foglalkozó szakember október elején azért érkezett Budapest re, hogy bemutassa a közönség előtt nemrégiben megjelent könyvét.
A traumák feldolgozása és a könyv mellett a beszélgetés során aktuálpolitikai kérdések is előkerültek. Mint kiderült, Máté Gábor pont aznap érkezett a magyar fővárosba, mikor a Kossuth téren tüntetés zajlott. Máté ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy a sok fiatal résztvevő és az összegyűlt tömeg miatt a történések „1956-re emlékeztették”.
Majd kitért arra, hogy „bár távolról nézi a magyar politika eseményeit”, azt látja, hogy az itteni vezetést az észak-amerikai és az európai jobboldal „dicsőíti”, ami szerinte veszélyt hordoz magában. Máté hozzátette, hogy a véleménye szerint napjainkban ismét jelenlévő Horthy-kultusz is arra utal, hogy „az ország vezetése a múltba néz a jövő helyett.”
Majd kijelentette, hogy a korábbi évtizedek tapasztalatai és a történelmi tanulmányok is azt mutatják, hogy
mikor „Magyarország a jövőjét a múltban kereste, akkor mindig bajba került.”
„Én aggódok az ország miatt, hogy milyen irányba megy” – hangsúlyozta Máté Gábor. Majd egy gondolat erejéig kitért arra is , hogy látja milyen sokan hagyják el az országot, és felidézett több budapestiekkel folytatott beszélgetést is, amelyekben az volt a közös, hogy azt mondták neki, hogy „úgy érzik, hogy ez már nem az ő országuk”.
Az említett beszélgetésrészlet a 36. percnél kezdődik:
Nyitókép: Képernyőfotó