Arra számítanak az ellenzéki pártok, hogy hatalmas tömeg demonstrál, tiltakozik majd október 23-án, vasárnap, különösen azt követően, hogy Dobrev Klára utcára szólította az embereket. A DK EP-képviselője már napok óta agitál a Facebook-oldalán, legutóbb azt írta, „Tudom, hogy vannak köztünk harcos ellenállók, akik készek és képesek a hangos tiltakozásra, vannak óvatosabbak, akik kicsit távolabbról figyelik az eseményeket, és vannak, akiket ma még megbénít a fortélyos félelem, pedig szemben állnak ezzel a kormánnyal. Nem kérdés, hogy
én az első csoportba tartozom és tüntetni fogok a nemzeti ünnepen.”
Majd a posztjából kiderül az is, hogy ő a diáktüntetést tartja a legfontosabbnak, ő arra nyomul rá, és másokat is arra kér, hogy menjenek délután négy órára a Kálvin térre.