tagjai szociáldemokratának vallják magukat.
Az MSZP helyi vezetői támogatják a kezdeményezését, az országos központból pedig óvatos, biztató visszajelzéseket kap azzal a felütéssel, hogy „Valahogy békítsük már ki az Istvánt, ha már egész nyáron a politikai fronton dolgozott” – jelentette ki. Örül annak, ha minden politikai erő a saját maga területén szerveződik, így a DK aktivitásának, az árnyékkormánynak is, hiszen ezzel meg tudják mutatni, mit kellene másképp csinálni az országban. Kérdésre válaszolva elmondta, néhány év múlva nehezen tudja elképzelni magát ebben az MSZP-ben, ilyen működési logika mellett, ilyen belső struktúrával, amennyiben nem történik változás.
Nyitókép: Komjáthi Imre, az MSZP alelnöke (b) és Ujhelyi István, az MSZP európai parlamenti képviselője közös sajtótájékoztatójuk előtt Budapesten, a Villányi úti Konferenciaközpontban 2019. augusztus 7-én. A tájékoztatón bejelentették, hogy az MSZP a magyar Suzuki-gyárban dolgozók érdekeinek védelme ügyében levéllel fordult a cégcsoport japán vezetőjéhez, valamint törvénymódosítást kezdeményez az Országgyűlésben.MTI/Soós Lajos