a körzethatárokat felül kell vizsgálni, sok esetben nem optimálisan üzemméret mentén szerveződnek,
a betegforgalmi adatok alátámasztják, hogy nem is indokolt fenntartani ezeket az ügyeleti telephelyeket, máshol pedig nem az ellátási szükséglethez igazodnak. Így ezek racionalizálása szakmai szempontból abszolút indokolt, a lényeg, hogy megfelelően reagáljunk az ellátási szükségletekre, térben, időben és rendelkezésre álló humánerőforrás tekintetében is ennek megfelelően kell megszervezni az ellátást. Másodlagos kérdés, hogy az ellátás megszervezéséért ténylegesen ki felelős, adott esetben ez lehet az Országos Mentőszolgálat, egy-egy praxisközösség, vagy éppen egy egészségügyi szolgáltató, a lényeg, hogy a fenti célokat elérjük, a szolgáltatás biztosítása felett pedig egy erős szakmai kontroll valósuljon meg, a beteg triázsolása pedig az Országos Mentőszolgálattal való szoros együttműködés mentén valósuljon meg.
Hajdú-Biharban már egy éve tesztelik a rendszert, Győrfi Pál kommunikációs vezető lapunknak azt mondta, nagyon jók a tapasztalatok. Milyennek látják a pilotprogramot?