Orbán Viktor válaszából azt érezte ki, hogy szíven szúrta a kormányfőt az ő lemondása,
de hangsúlyozta: nem írta azt, hogy Orbán személyesen rasszista, azt viszont leírta, hogy az, hogy egy miniszterelnök kiálljon, és korrigálja azt, amiből balhé van, elvárható.
Szerinte az a fontos, hogy a közvélemény mozduljon meg. Mint fogalmazott, valahol „ki kell rekeszteni a kirekesztő viselkedést”, ennek lentről kell jönnie, a kisemberek szintjéről. Hegedüs Zsuzsa reméli, hogy azok az erők, személyek, akik ehhez az ügyhöz közel állnak, és a civilek, akiknek ez fontos, hajlandóak lesznek valahogy kifejezni ezt.