Fekete-Győr úgy véli, Magyarország nem képes kifizetni a budapesti olimpiát.
Ma egy gazdasági válság kellős közepén vagyunk, emiatt önök 2000 milliárd forintot vesznek ki az emberek zsebéből. Ez megszorítás. A megemelt árakkal végül az emberekkel fizettetik meg a büntetőadókat. Erre a MOB közli, hogy a 2030-as olimpiát megpályázni az erkölcsi kötelesség?” – fogalmazott Fekete-Győr András, aki gyorsan korrigálta hibáját, és ismétléskor már 2036-ot mondott. ( Akkor lesz ugyanis legközelebb olyan olimpia a 2032-es brisbane-i után, aminek még nincs gazdája.)
Orbán Viktor elmondta: nincs arra felhatalmazva, hogy a MOB helyett válaszoljon, abban ők az illetékesek. Továbbá arra hívta fel a figyelmet, hogy 2030-ban nem lesz olimpia, 2032-re pedig már van rendezője, legközelebb 2036-os olimpiáról beszélhetnek, áll a momentumos politikus rendelkezésére, úgy fogalmazott: