Ötvenegy százalék feletti eredménnyel végeztem, korábban senki nem kapott ekkora támogatást ebben a választókerületben. Ez alapján sikerült megszólítani azokat is, akik nem számítanak a Fidesz törzsszavazóinak, illetve a nem fideszes szavazókat is. Ez alapvetően két dolognak köszönhető: az egyik, hogy kizárólag a saját programomra koncentráltam, s nem mentem bele semmilyen személyeskedésbe, negatív kampányba – miközben a versenytársaim időnként övön aluli módszerekkel támadtak. A másik tényező az lehetett, hogy nagyon gyakorlatias kampányt vittem, ügyekre koncentráltam, és nem ideológiai háborút vívtam. Próbáltam azokkal a kérdésekkel foglalkozni, amelyek a térségben élők hétköznapi életét jobbá tehetik. Révfülöpi mentőállomás létesítése, az ajkai kórház korszerűsítése, környezetvédelmi beruházások, útfelújítások – többek között ezek azok az ügyek, amikre a kampányban hangsúlyt fektettünk.
Összességében milyennek értékelte kampányt?
Helyben bár nem mindig volt az ízlésemnek megfelelő a hangnem az ellenfeleim részéről, összességében mérsékelt kampány volt. Leszámítva, hogy a finisben durva személyeskedésbe fordult; Sümegen egy engem lejárató, álfideszes szórólapot terjesztettek, aminek kapcsán a választási bizottság meg is állapította a jogszabálysértést. Ellenfelem, Rig Lajos egyébként tegnap este felhívott, és korrekt módon gratulált nekem, és felajánlotta az együttműködését.