A filmet forgalmazó stúdiót, az Elkxrtuk producerét többen perrel fenyegették, de – mint azt Kálomista Gábor is elmondta az Origónak adott interjújában – ezekből nem lett semmi.
„Minket számtalan perrel fenyegettek meg már a film készítése során is, de azóta sincs egyetlen per sem folyamatban a Megafilm ellen, a személyem vagy producertársam, Helmeczy Dorottya ellen. Tehát ez egyértelmű bizonyítéka annak, hogy ez a film valós történeten alapul. Nem lehet rajta vitatkozni” – jelentette ki, hozzáfűzve:
a baloldaltól most is számítanak majd kritikára, ennek ellenére a film éli az életét, sikeres és az emberek szeretik.