Újabb fejlemény Csárdi Antal lakásügyében: megszereztük a meghatalmazást
2022. március 13. 11:00
Okirathamisítással gyanúsítja a parlament által neki bérelt lakás tulajdonosa az LMP-s politikust, ő azonban tagadja ezt. Itt vannak az ügyben tett feljelentéshez csatolt iratok, Csárdi aláírásával.
2022. március 13. 11:00
p
23
1
44
Mentés
Újabb fejlemény az LMP-s képviselőjelölt lakásügyében: lapunk birtokába került egy Csárdi Antal nevére kiállított meghatalmazás, amely szerint az ellenzéki összefogás képviselőjelöltje a Parlament által számára bérelt lakás tulajdonosa nevében teljes körűen eljárhat a Nemzeti Közműveknél a lakossági földgázszolgáltatásokkal kapcsolatos ügyekben.
Az okirat szövege szerit „a Meghatalmazó feljogosítja a Meghatalmazottat, hogy a vonatkozó NKM földgázszolgáltatói Zrt. egyetemes szolgáltatási, NKM Földgázhálózati Kft. elosztói szerződéses jogviszonnyal kapcsolatos ügyeiben helyette és nevében eljárjon, jognyilatkozatot tegyen: teljes körűen”.
A történet előzménye, hogy a politikus vitába keveredett a Parlament által számára bérelt lakás tulajdonosával, miután annak állítása szerint a politikus nem fizette a közüzemi számlákat, ezért a közműszolgáltató felfüggesztette a gázszolgáltatást, azaz „kikapcsolta a fűtést”. A feljelentésben az is szerepel, hogy Csárdi háromszázezer forintos közösköltség-tartozást halmozott fel.
A lakás tulajdonosa, aki jelenleg is Amerikában él, közölte, nem bízott abban, hogy a politikus rendezi a tartozását, ezért mivel tartott a végrehajtástól, végül ő fizette ki a számlákat.
Az Index cikke szerint a lakástulajdonos azonban nem emiatt jelentette fel a politikust, hanem azért, mert
szerinte Csárdi Antal a kikapcsolt szolgáltatás ügyét úgy próbálta rendezni, hogy egy olyan meghatalmazással járt el a közműszolgáltatónál, amelyen az ő hamisított aláírása szerepel.
A portál azt írja, a meghatalmazást tanúként Csárdi felesége és anyósa írták alá.
Az ellenzéki összefogás jelöltje tagad, a tulajdonos állítja, semmilyen meghatalmazást nem adott neki
Csárdi Antal az Index megkeresésére az alábbi választ küldte el: „A korábbi főbérlőm minden állítása valótlan, a vitát a bíróságon fogjuk rendezni. Tartozást nem halmoztam fel, nem is tehettem, mert azt az – egyébként az Országgyűlés Hivatala által kötött – szerződés kimondja, hogy minden rezsiköltség a bérbeadót terheli.
Jogosulatlan meghatalmazást soha nem használtam, az egész ügyet a választókerületben reménytelen helyzetben lévő Fidesz kétségbeesett próbálkozásának tekintem,
és a hazugságok miatt a megfelelő jogi lépéseket megtettem.”
A lakás tulajdonosa azonban a lapnak küldött levelében úgy fogalmazott: „Soha nem adtam Csárdi Antalnak semmilyen meghatalmazást. Ha tudtam volna, hogy visszaél a nevemmel és meghamisítja az aláírásomat, soha be nem engedtem volna a lakásomba.”
Közműszolgáltatóhoz szóló kérelem Csárdi aláírásával
A Mandinerhez eljutott egy másik Csárdi ügyével kapcsolatos dokumentum is, mégpedig egy a Nemzeti Közművekhez beadott „Megrendelés tartozás miatt megszüntetett gázszolgáltatás helyreállítására” című kérelem, amelyen aláíróként Csárdi neve szerepel.
Amennyiben ezt a kérelmet leadták, és a gázszolgáltatást helyreállították, az bizonyítja, hogy az ügyben valóban a politikus járt el. A közműszolgáltató ugyanis ellenőrzi az ügyfelek személyazonosságát. Így csak az a kérdés, az említett meghatalmazás valóban hamis-e. Azt pedig, hogy az említett dokumentumokat valóban az LMP-s politikus írta-e alá, döntsék el önök! Összehasonlításképp itt van Csárdi országgyűlési képviselőként leadott hivatalos vagyonnyilatkozatán szereplő aláírása:
Az ügyben telefonon kerestük Csárdi Antalt, de egyelőre nem sikerült elérnünk. Amennyiben a politikus reagál, frissítjük cikkünket.
A miniszterelnök nem maradt szótlan: élesen bírálta a lap megközelítését, amely szerint az Európai Uniónak szembe kellene szállnia a magyar kormány politikájával.
Ralf Schulernek, Németország egyik legismertebb újságírójának adott interjút Orbán Balázs. Az interjú során többek között a migrációról, a genderideológia elleni fellépésről, mint civilizációs kérdésről és a magyar–német kapcsolatokról is beszélt a miniszterelnök politikai igazgatója.
Néhány cikkben szereplő dologra hadd hívjam fel tisztelt ellenzéket gyűlölő honfitársaim figyelmét.
Ezeket a lakásokat a Parlament bérli a képviselőknek, és a Parlament is fizeti a bérleti díjat.
Teljesen életszerű, hogy a Parlament nem akar bajlódni rezsiszámlák kifizetésével, inkább a bérbeadóra terhelik azzal, hogy a bérbeadó kalkulálja bele a rezsiköltséget a bérleti díjba.
Ha ezeket az egyszerű összefüggéseket elfogadjuk, akkor teljesen életszerűtlen az, hogy Csárdi maga akart volna eljárni olyan ügyben, amihez semmi köze. Nem ő bérlő és a rezsit a bérbeadó fizeti.
De még ha igaz is ez az egész, szánalmas, hogy Rogánék csak ennyit tudtak összekaparni Csárdiról.