Igazából tudtam, hogy váltanom kellene országot
Ehelyett ott rohadtam szinte minden magyar tévécsatornánál.
A kutatóintézet munkatársa szerint bármelyik párt támogatóinak a hangját elnyomni egyet jelent a demokratikus elvek aláásásával.
A Judicial Watch amerikai kutatóintézet Magyarországon tartózkodó munkatársa szerint is aggodalomra ad okot az ellenzékhez köthető tegnapi sms-kampány és a jobboldali portálokat ért hétfői hackertámadás.
Lauren Burke, a Magyar Hírlapnak nyilatkozva arra a kérdésre, hogy amennyiben az sms-eket megkapó emberek nem járultak hozzá a személyes adataik ilyen formában való felhasználásához, felmerül-e a kampányetikai szabályok megsértése, esetlegesen az európai adatvédelmi irányelvek figyelembe nem vétele, kifejtette:
„Tudjuk, hogy a fogyasztói adatok védelme szigorúbb Európában, mint az Egyesült Államokban.
annak érdekében, hogy választói adatokat gyűjtsenek, amivel jogtalanul veszik célba a voksolókat, és beleegyezésük nélkül, indirekt módon a kampányban való részvételre ösztökélik őket”.
Arra a kérdésre, hogy a hét elején történt kibertámadás alááshatja-e a választás tisztaságát és legitimitását Burke úgy fogalmazott: „Egész nyilvánvalóan olyan légkört teremt,
Bármelyik párt támogatóinak hangjának elnyomása aláássa a demokratikus elveket” – szögezte le a lapnak Lauren Burk.
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt