Kitért arra, hogy 2007-ben járt utoljára francia elnök Magyarországon.
Mint mondta, a látogatásra az időjárás miatt a május lett volna ideális, hiszen akkor a legszebb Budapest és Magyarország, de – fűzte hozzá – „politikára a december is jó lesz”. Orbán Viktor leszögezte, Magyarország tisztelettel viszonyul Macron elnökhöz, és miután Franciaország az enciklopédisták hazája, elfogadja azt a definíciót, amit legutóbb a francia elnök mondott kettejük viszonyáról: „politikai ellenfelek és egyúttal európai partnerek vagyunk”.
(MTI)