Hoppá: Győrfi Pál alaposan beolvasott a 444-nek!
Az OMSZ kommunikációs vezetője Kunetz Zsombor állításaira reagált.
Miért alakult így időszámításunk, milyen kérdések, illetve ellentmondások övezik annak kezdetét, valamint mennyire vagyunk tisztában történelmünk ezen periódusával? A Mathias Corvinus Collegium (MCC) Budapest Lectures programsorozatának idei utolsó eseményén David LloydDusenbury, a Danube Institute vendégkutatója segítségével járják körül a témát.
A keresztény időszámítás Jézus születésével kezdődik, és ahogy az évszázadok óta használt naptárrendszert, úgy az európai kultúra alapjait is meghatározza a kereszténység. De miért alakult így időszámításunk, milyen kérdések, illetve ellentmondások övezik annak kezdetét, valamint mennyire vagyunk tisztában történelmünk ezen periódusával? Ezekre a kérdésekre is választ kaphatnak azok, akik részt vesznek a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Budapest Lectures programsorozatának idei utolsó eseményén. A rendezvényen David LloydDusenbury, a Danube Institute vendégkutatója segítségével járják körül a témát.
Helyszín: MCC Scruton (1113 Budapest, Tas Vezér u. 3-7.)
Időpont: 2021. december 21. (kedd), 18:00
David Lloyd Dusenbury történész, filozófiából doktorált a belgiumi Leuven Katolikus Egyetemen, de a Jeruzsálemi Héber Egyetemen is végzett kutatómunkát. Jelenleg a DanubeInstitute vendégkutatója. Európa számos pontján oktatott filozófiiát, jogot, valamint történelmet. Ezen kívül cikkei és tanulmányai jelentek meg többek között a The Times Literary Supplement, illetve az Americian Affairs lapjaiban is.
További információt a rendezvényről ide kattintva olvashat, regisztrálni pedig ide kattintva lehetséges.