„Nem másokra kéne mutogatni, hanem magunkon változtatni. Felfogni, hogy a foci szellemisége sok egyéb mellett pont az elfogadásról, bevonásról, esélyek egyenlőségéről szól, és nem a kirekesztésről. Hogy Orbán Stadionépítő Viktor és társai ahelyett, hogy hitet tennének a foci szellemisége mellett, más nemzetekre mutogatnak. Ezzel pedig további rasszizmusra, nacionalizmusra, homofóbiára biztatják azokat, akiknek több sem kell” – írja Fekete-Győr, aki örül annak, hogy az MLSZ – a többség védelmében – két évre eltiltja és kártérítésre kötelezi mindazokat, akik a tegnapi meccsen jól beazonosíthatóan rendet bontottak.
„A sumákoló és az ultrák kegyeit stréberként kereső Orbán Viktor és társai pedig lapozzanak bele a fociprogramunkba: talán sikerül valamit megérteni a foci társadalmi hasznáról!” – zárul a bejegyzés.
Fekete-Győr focis pálfordulásairól itt olvashat.