Bizonyította Orbán Viktor, milyen fából faragták – a többi Netanjahun múlik
Az izraeli miniszterelnök ellen csütörtökön adott ki elfogatóparancsot a Nemzetközi Törvényszék.
Így testesült meg Magyarországon az amerikai álom.
„A konzervatívokat alaposan kiűzték az amerikai akadémiai körökből, és Nagy -Britanniában is hasonló a helyzet. Magyarországon azonban a felsőoktatás még mindig az ideológiák versenyének terepe.
A liberális, amerikai típusú egyetemet, a CEU-t a kormány 2019-ben kiszorította Budapestről. Tavaly ősszel tüntetők vonultak át a fővároson, hogy tiltakozzanak a konzervatív partizánok a Színház és Filmművészeti Egyetem (SZFE) kuratóriumába való kinevezése ellen. Idén júniusban több ezer magyar szállt szembe a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozásokkal, hogy tüntessen a Fudan Egyetem Budapest belvárosába tervezett kampuszának megépítése ellen , amely a kínai és a magyar kormány közös projektje.
Tucker Carlson legutóbbi budapesti látogatása újjáélesztette a hosszú vitát Orbán Viktor magyar miniszterelnök személyéről, akit politikai szimpátiától függően leendő diktátornak vagy elsőrendű konzervatív államférfinek tekintenek. Bármi történik is Carlson látogatása után, a magyar felsőoktatásért folytatott harc jobb iránymutató Orbán politikájához, mint egy kábeltévés szakértő útleírása.
Orbánt és a Fideszt, Magyarország kormányzó konzervatív pártját gyakran azzal vádolják, hogy autoriter államot építenek. Ez az elképzelés azonban mind politikai befolyásuk mértékét, mind ideológiai ambícióikat túlbecsüli . A magyar miniszterelnököt leginkább konzervatív intézményteremtőként lehet értelmezni, aki az ország kulcsfontosságú intézményeinek és kulturális szerveinek befolyásolásával igyekszik megszerezni a magyar társadalom irányító pozícióját.
E cél elérése érdekében Orbán gyakran opportunista és gátlástalan, figyelmen kívül hagyja a normákat, és kemény politikai játszmákat vív ellenfeleivel. Bár ezek a módszerek elmaradnak az autoriter hatalomátvételtől, még évekig alakítják a magyar politikai teret.”