Merkely Béla: Lehet, hogy visszatér a maszkhasználat

2021. augusztus 21. 17:29

A Semmelweis Egyetem Széchenyi-díjjal frissen kitüntetett rektora szerint elsősorban az oltatlanok vannak veszélyben.

2021. augusztus 21. 17:29
null

Komoly veszélyben vannak, akik még nem oltatták be magukat, hiszen a koronavírus-járvány másfél éve alatt szelektálódtak azok a rendkívül fertőzőképes mutánsok, amelyeket a régebbi variánsokhoz képest sokkal könnyebb elkapni – mondta a Semmelweis Egyetem Széchenyi-díjjal frissen kitüntetett rektora szombaton az M1 aktuális csatornán Merkely Béla hozzátette: amíg az átlag napi fertőzöttek száma nem emelkedik a mostani többszörösére, kiemelten fontos, hogy azok az emberek, akik eddig nem tették, vegyék fel az oltást.

Hangsúlyozta: a fertőzöttek száma emelkedik – napi 100-120 új esetet jelentenek –, de a második-harmadik hullámhoz hasonló már nem lesz, a mostani hullám az egészségügyet nem terheli meg majd. Elmondta: a delta variáns a brit variánssal azonos tünetekkel jár, de fertőzőképessége nagyobb. A fiatalok oltása is elsősorban a vírus terjedésének megakadályozása szempontjából fontos.

Lehet, hogy visszatér a maszkhasználat, de nem minden esetben, mivel az új variáns ellen kevésbé hatékony a maszk”

– fűzte hozzá. Meg kell szerezni a védettséget, mivel csak ezzel lehet elkerülni a súlyos lefolyású megfertőződést, és csak így tud mindenki visszatérni megszokott életéhez – summázta.

Az Országházban a nemzeti ünnepen Merkely Béla tudományos, szakmai és közéleti munkásságát is elismerték. Az egyetemi rektor az M1 aktuális csatorna reggeli műsorában azt mondta, hogy a Semmelweis Egyetem Széchenyi-díjas professzorai különleges emberek voltak, így közéjük tartozni fantasztikus érzés. Hozzátette: pályája elején a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán két Széchenyi-díjas professzor is mentorálta, Szabó Zoltán, az első magyar szívátültetés megtervezője, kivitelezője és Juhász-Nagy Sándor oktató és professzor. 

Kiemelte, a Széchenyi-díjjal felelősség jár: feladatának érzi, hogy az új, alapítványi struktúrájú egyetem Európa és a világ egyik legjobb orvos- és egészségtudományi képzője legyen. Az egyetem fejlesztéséhez szükséges erőt az orvos-beteg találkozókból meríti, éppen ezért évente sok műtétet végez, és a koronavírus-járvány alatt 20 ezer embernek személyesen adott be oltást – mondta Merkely Béla.

Kiemelte, a Széchenyi-díjjal felelősség jár: feladatának érzi, hogy az új, alapítványi struktúrájú egyetem Európa és a világ egyik legjobb orvos- és egészségtudományi képzője legyen. Az egyetem fejlesztéséhez szükséges erőt az orvos-beteg találkozókból meríti, éppen ezért évente sok műtétet végez, és a koronavírus-járvány alatt 20 ezer embernek személyesen adott be oltást – mondta Merkely Béla.

(MTI)

Nyitókép: Thomas Kienzle / AFP

Összesen 95 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Swim Swim
2021. augusztus 22. 16:42
Lehet hogy jövőre nem megyek el szavazni. Nem fogok életem végéig a maszkban megrohadni
antares007
2021. augusztus 22. 09:37
Lehet, talán, még nem tudjuk, csupa nobeldíjas orvostudományi kategóriák.Nyilván a többségnek használ,de mi van azon kevesekkel,akik ebbe az oltásba belehaltak?Ha a fiadról, édesanyádról van szó rohadtul nem érdekel a többség.A mocskosság csúcsa hogy ezért sem a gyártó sem a forgalmazó sem pedig az állam nem vállal felelősséget.Piszkos gazemberek a letitkosított szerződésekben mégis mi van?Ez ember kisérlet és a többségi birkák tapsolnak és bégetnek, ahogy a bábos mozgatja a fonalat.Bizonyíthatóan több ezer ember belehalt az oltásba,senkit nem érdekel és mióta lettek szentek a több ezer milliárdot kereső farma és méreggyártók?
Rugo
2021. augusztus 21. 21:46
Egyébként egy jó maszk szakszerű (intelligens, a megfelelő, rizikós időpontban történő) használata nyilván véd. Aki mást mond, az szerintem felelőtlen.
3M..
2021. augusztus 21. 20:05
Ffizerrel kétszeresen oltottként, nem hinném hogy szükségem lenne bármiféle arcot eltakaró rongydarabra. Május végén kaptam a második oltásomat, jó ha másfél hónapja vagyok tökéletesen védett.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!