A legszabályosabb gavallér
Kétszáz éve, 1824-ben született Podmaniczky Frigyes, Budapest legendás városépítő és -szépítő személyisége, fővárosunk „vőlegénye”. Vele kezdjük Pest-budai arcok sorozatunkat.
A kiállítási, zenei rendezvényhelyszínt és oktatási központot 2021 végén már a látogatók is birtokba vehetik – adta hírül a Magyar Nemzet.
„A Magyar Zene Háza különleges, összetéveszthetetlen látványa mögött – amelynek ihlető forrásaként a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem híres szecessziós épülete, valamint a magyar zene és zeneoktatás világszerte elismert tradíciója szolgált – Magyarországon eddig nem látott tervezői és mérnöki megoldások sorozata húzódik meg. Az emblematikus intézmény tervezése során a japán sztárépítész, Sou Fujimoto nagy hangsúlyt fektetett az épület és a park harmóniájára, valamint az intézmény funkcionális összetettségére is” – írta meg a Magyar Nemzet.
A Magyar Zene Háza hármas funkciója építészetileg is elkülönül: a koncert- és az előadóterem, valamint a szabadtéri színpad a városligeti park szintjén helyezkedik el, a kiállítóterek a föld alatt, az oktatási és kutatási helyiségek pedig az emeleten találhatóak az épület úgynevezett „lebegő kalapjában”. A Magyar Zene Háza három szintjét tizennégy tonnás csigalépcső köti össze.
Fotó: MTI/Balogh Zoltán